Vreme je: Partizan i Zvezda u Ligi Evrope

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

U grotlu prepunog stadiona “Rajko Mitić“, Zvezda slavila protiv Krasnodara i zahvaljujući postignutim golovima u Rusiji, u porazu od 3:2, izborila plasam u Ligu Evrope. Partizan deklasirao Videoton 4:0 i izborio prolaz u elitu.

Sjajna predstava igrača Crvene Zvezde viđena je večeras na najvećem srpskom stadionu. Ekipa Vladana Milojevića, kojoj je 12 igrač bila fanatična publika, uspela je da uradi ono što se čeka deceniju. Dočekala je Ligu Evrope. Tako će Zvezda minimum odigrati još tri velike utakmice pred svojim Delijama u Evropi.

Sve je počelo odlično. Rana faza utakmice, igrao se 7. minut, kada je Radonjić uhvatio odbitak i uz pomoć prečke zatresao mrežu Krasnodara.

Nošena podrškom svojih navijača Zvezda je kontrolisala tok meča, imala inicijativu i posed lopte. U 32. minutu Vujadin Savić je skočio, nakon prekida koji je izveo Kanga, ali šutirao nekontrolisano preko gola.

I došao je taj 40. minut. Sjajno su crveno-beli krenuli u kontranapad, a ubojiti centarfor Ričmond Boaći pogodio stativu. Napadač Zvezde nije imao sreće da kruniše dobru igru Zvezde u prvom poluvremenu i time udvostruči prednost domaćih.

Međutim, drugo poluvreme je počelo kao iz bajke. Kanga je u prvom minutu drugog dela došao do lopte i sa 35m sa leve strane uputio strahovito snažan i precizan udarac i povisio na 2:0. Stadion je ekplodirao, a Kangin gol protiv Sparte se brzo zaboravio u odnosu na ovaj večerašnji.

Sve vreme je do 80. minuta Zvezda kontrolisala tok utakmice. Ali… Kad već nisu umeli doći do gola fudbaleri Krasnodara, onda im je to omogućio glavni arbitar utakmice, Nemac, Tobija Štiler. To ime ćemo dugo pamtiti, budući da je svirao nepostojeći penal, koji je u gol pretvorio štoper gostiju Grankvist.

Do kraja smo gledali potpuno promenjen tok meča. Zvezda je bila prinuđena da se brani, a Štiler je svirao ama baš sve! Štaviše, produžio je meč 6. minuta, a u nadoknadi je korpulentni Borjan izvadio zicer Grankvistu!

Tako je na kraju Zvezda uspela da pobedi, potpuno zasluženo, i Krasnodar, ali i Štilera.

Partizan se poigrao sa Videotonom!

Verovali su mnogi da će Partizan proći dalje. Ali, ovako lako, u to niko nije verovao.

Moćni crno-beli su od starta šta rade i ekipi svog bivšeg stratega Marka Nikolića napunili mrežu do vrha. Bilo je 4:0 i debakl Videotona.

Igrao se 6. minut kada je Everton Luiz na svojoj polovini oduzeo loptu Suljiću, isrčao je kontru, pravovremeno asistirao Tavambi koji je preciznim udarcem iskosa sa desne strane savladao čuvara mreže Videotona Kovačika.

Ubrzo je opasno zapretio i Henti, Stojković je već bio savladan, međutim, lopta je završila tik pored stative.

Partizan se nije zaustavljao! Igrao se 24. minut kada je najskuplji igrač Partizana ikada Suma, na filigrantsku asistenciju Đurđevića, pogodio za 2:0.

Nekoliko minuta kasnije Ostojić je početnički pogrešio u nameri da vrati loptu Stojkoviću i samo pukom srećom nije dobio crveni karton zbog prekršaja nad protivničkim igračem. Fudbaleri Videotona su se bunili, ali je sudija Mariner pokazao samo žuti karton defanzivcu crno-belih.

Samo dest minuta kasnije Janković je oduzeo loptu Suljiću, utrčao je u šesnaesterac i onda kao na tacni uposlio Đurđevića za ogormniu prednost crno-belih.

Juhas je u 47. minutu dobio drugi žuti karton i pre vremena je morao u svlačionicu.

Nakon što je Videoton ostao sa igračem manje jasno je bilo da Partizan ide dalje.

Ali, potvrdio je to Đurđević golo u 87. minutu i time postavio konačnih Partizan Videoton 4:0.

Fantastična je ovo noć bila za najveće srpske klubove. I samo dobra uvertira za derbi, koji će se odigrati u nedelju, na stadionu “Rajko Mitič“.