Poslednje kolo kvalifikacija za Ligu šampiona: Liverpul i Apoel na korak od elite

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Fudbaleri Liverpula i Apoela na korak su od Lige šampiona. Tim iz Engleske je kao gost slavio u Nemačkoj, protiv Hofenhajma sa 2:1, dok je kiparski predstavnik rutinski, pred svojim navijačima, pobedio pravka Češke Slaviju Prag sa 2:0.

Ekipa bivšeg trenera Dortmunda Jirgena Klopa u Hofenhajm je stiga sa imperativom pobede. Posle “kiks“ u Premijer ligi, kada su primili gol od Votforda u 93. minutu za 3:3, mnogi su mislili da Liverpul neće ostvariti pozitivan ishod protiv Hofenhajma. Ipak, tim sa ostrva ove sezone ima ogromne ambicije, pa i “izgubljena dva boda“ protiv Votforda nisu destabilizovala Klopovu ekipu.

Liverpul je prikazao dobru partiju, iako su prvi do šanse došli domaći fudbaleri, u 12. minutu i to sa bele tačke. Lovren je skrivio jedanesterac, ali je bivši napadač Rijeke Kramarić pucao jako loše, pa je Minjole bez problema odbranio njegov udarac. Nakon toga Liverpul je imao inicijativu, nekoliko šansi su stvorili, da bi do prednosti došli golom debitanta Aleksandera Arnolda Trenta u 36. minutu. Igrač Liverpula je sjajno izveo slobodan udarac i doveo tim sa Enfilda u vođstvo.

Drugo poluvreme je počelo u znaku Liverpula. Već na startu drugog dijela Firmino promašuje kolosalnu šansu. Do drugog gola se čekalo sve do 74. minuta, kada je centaršut Džemsa Milnera igrač Hofenhajma Nortvajt smestio u sopstvenu mrežu. To je bilo velikih 2:0. Tri minuta prije kraja Hofenhajm je preko Marka Uta uspio doći do gola i do kakve takve nade pred revanš.

Sa 2:0 slavio je APOEL koji je bio bolji od Slavije iz Praga.

Kiprani su posao u ovom meču završili za 10 minuta meča. Već u drugom minutu Igor de Kamargo je sjajno reagovao na loptu ubačenu iz kornera i doneo domaćinu prednost.

Samo osam minuta kasnije Estatios Aloneftis je sa ivice kaznenog prostora odlično šutirao i postigao gol za pamćenje, ali i za konačnih 2:0 u ovom duelu.

Samo korak od senzacije deli i azerbejdžanski Karabag, koji je sa minimalnih 1:0 kod kuće pobedio danski FC Kopenhagen. Moskovski CSKA je u Švajcarskoj slavio sa 1:0 protiv Jang Bojsa, a bez golova su odigrali lisabonski Sporting i Steaua iz Bukurešta. Tim iz Rumunije je još u prošlom kolu napravio senzaciju, izbacivši češki Plzen. Sada su na dobrom putu da izbace portugalskog predstavnika i dođu do Lige šampiona.