Podvig koji će se pamtiti: Karabag u Ligi Šampiona

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Večeras je viđena još jedna fudbalska senzacija – Azerbejdžan je dobio, po prvi put, predstavnika u Ligi šampiona.

Fudbaleri Karabaga su ispisali istoriju. Nakon pobede u prvom meču završne runde kvalifikacije za Ligu šampiona nad Kopenhagenom od 1:0, večeras su, uprkos porazu, postigli gol u gostima koji ih je odveo u elitu.

Kopenhagen je poveo pred sam kraj prvog poluvremena i činilo se da će, ipak, stvari doći na svoje mesto. Međutim, izabranici trenera Gurbana Gurbanova (kog se dobro sećamo iz perioda kada je tresao mrežu državne zajednice Srbija i Crna Gora u dresu Azerbejdžana) su uspeli da u 63. minutu dođu do zlata vrednog gola preko Dina Ndlovua.

Nije se dugo čekalo na sledeći gol. Odgovorio je Kopenhagen golom u 66. minutu preko Pavlovića. I ponovo se činilo da će Kopenhagen doći do trećeg gola koji će ih povesti dalje. Ali, azerbejdžanci su se grčevito branili i na kraju zasluženo plasirali u Ligu šampiona.

Liveurpl lagano protiv Hofenhajma!

Samo je trebao 21. minut fudbalerima Liverpula da završe pitanje oko učešća u Ligi šampiona. Izabranici Jirgena Klopa su u prvom meču, u Nemačkoj, slavili 2:1, a na Enfildu su već za 20 minuta stekli ogromnih 3:0 i rešeno pitanje prolaza. Sadio Mane je u 10. minutu sjajno ostavio loptu Emreu Džanu koji je postigao svoj prvi gol ove sezone. Za 2:0 u strelce se upisao Mohamed Salah koji je odlično reagovao na loptu koja se odbila od stativu. Igrao se 18. minut. Samo tri minuta kasnije bilo je 3:0. Ponovo je mrežu Hofenhajma zatresao Džan, a ovoga puta asistenciju je upisao Roberto Firmino.

Rezultat slika za liverpul bolji od hofenhajma

Hofenhajm je uspeo da u 28. munutu odgovori preko strelca iz prvog meča Marka Uta. Time se na odmor pošlo rezultatom 3:1.

U drugom poluvremenu se gledao izjednačen fudbal. Da ne bude monotono pobrinuo se Firmino, kog je sjajno u 63. munutu uposlio Džordan Herdeson, a ovome nije bilo teško da smesti loptu u mreži Hofenhajma. Do kraja meča tim iz Nemačke je uspio da smanji preko Vagnera na 4:2.

Apoel ponovo u Ligi šampiona!

Tim sa Kipra je večeras bio inferioran u odnosu na domaću Slaviju Prag, ali prednost iz prvog meča od 2:0 i večerašnja grčevita odbrana značili su da Apoel zaslužuje mesto u eliti.

CSKA i večeras bolji od Jang Bojsa!

Ruski tim CSKA iz Moskve i večeras je pokazala da je bolja ekipa od Jang Bojsa. Još u Švajcarskoj su stekli prednost od 1:0, a večeras su pred svojim navijačima tu prednost dodatno kapitalizovali. CSKA je slavio sa 2:0 i otišao dalje.

Meč je otvoren tek u poslednjem munutu prvog dela igre, a strelac je bio Šenikov. Drugo poluvreme je počelo inisijativom domaćih koji su želeli da što pre dođu do drugog gola koji će im omogućiti murnu završnicu. Igrao se 64. minut kada je Alan Džagoev postavio konačnih 2:0.

Sporting lakše od očekivanog protiv Steaue!

Verovali su navijači rumunskog FCSB-a da pored odličnog rezultata iz Lisabona mogu obezbediti plasman u Ligi Šampiona.

Međutim, vrlo brzo je Sporting stavio domaćinu do znanja šta će da se desi. Igrao se 13. minut kada je Sejdu Dumbija iskoristio dodavanje Markosa Akunje i zatresao mrežu rumunskog vicešampiona.

Ipak, samo sedam minuta kasnije nadu domaćim navijačima vratio je brazilski vezista Maranao izjednačujućim pogotkom. To je, ispostaviće se, bilo sve od Rumuna.

Sve dileme otklonio je Markos Akunja u 60. minutu, a četiri minuta kasnije Želson Martins je trećim golom najavio potop slavnog rumunskog kluba.

Golgetersku seriju nastavio je holandski napadač Bas Dost u 75. Minutu posle asistencije Martins, a konačan rezultat postavio je Rodrigo Batalja u 88. minutu.