“Petarda“ na Seltik parku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Večeras su nastavljene utakmice poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Meč koji je obeležio večerašnji program viđen je u Glazgovu, gdje je domaći Seltik do vrha napunio mrežu kazahstanske Astane i sa rezultatom od 5:0 gotovo obezbedio učešće u eliti.

Rezultat slika za seltik astana

Ekipa Brenda Rodžersa došla je do gola tek nakon pola sata igre, kada je Postinikov zatresao sopstvenu mrežu. Pred sam kraj prvog dela igre Sinkler je postigao gol za 2:0 i time nagovestio katastrofu Astane.

Tamo gde je stao u završnici prvog poluvremena, Sinkler je nastavio u 60. minutu i svojim drugim golom na ovom meču povisio na 3:0. Forest u 79. i Grifits u 88. pogađali su u ovom meču za ubedljivu pobedu Seltika koja ih je dovela u poziciju da već sada, sedam dana pred revanš razmišljaju o rtivalima u grupnoj fazi.

Lagodnu poziciju pred revanš napravili su Napoli i Sevilja. Tim iz Andaluzije je na gostovanju u Turskoj, protiv Bašakšehira, slavio sa 2:1. Eskudero je u 16. minutu doneo prednost španskom timu i to je bio rezultat uz koji se otišlo na odmor. U 63. minutu je Elia uspeo da izjednači, ali da se Sevilja nikada ne predaje uverili su se domaćini u 84. minutu nakon gola Ben Jedera koji je odškrinuo vrata grupne faze Sevilji.

Napoli je odigrao sigurno pred domaćim navijačima i slavio protiv Nice 2:0. Mertens je doneo prednost Napoliju, a posao je u ovom duelu završio Jorginjo sigurnim izvođenjem penala.

U Pireju je bilo jako uzbudljivo. Rijeka je imala prednost na poluremenu protiv Olimpijakosa, ali je grčki tim ipak došao do pobede od 2:1 Istim rezultatom poražen je Maribor u Izraelu protiv Hapoel Ber Šive. I Rijeka i Maribor imaju aktivan rezultat pred revanš, koji će se odigrati za sedam dana.