Montreal ubedljiv protiv Čikaga

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Fudbaleri Montreala pobedili su Čikago sa 3:0 u meču Istočne konferencije MLS i napravili veliki korak u borbi za plej-of.

Pred skoro 20.000 gledalaca sve je rešeno u prvom poluvremenu.Junak utakmice bio je dvostruki strelac, 32-godišnji Argentinac Ignasio Pjati, koji je u redovima Impakta od 2014. godine.

On je postigao golove u 6. i 38. minutu, a naročito je atraktivan bio drugi pogodak, sa dvadesetak metara. To je bio njegov 12. gol u sezoni. U strelce se upisao i Mankosu u 37. minutu iz penala koji je sâm iznudio.

Tim iz Kanade sada ima 33 boda na sedmoj poziciji (šest ekipa ide u doigravanje), dva manje od Atlante (meč manje) i Kolumbusa (dva meča više). Sa druge strane, ekipa Veljka Paunovića na trećoj je poziciji sa 41 osvojenim bodom.

Već u nedelju Montreal igra sa Solt Lejkom, a Čikago sa liderom Istoka Torontom.