Maribor PONOVO u Ligi šampiona! Rijeka, ipak, u Ligi Evrope!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Najbolji klub iz Slovenije, Maribor, uspeo je da se domogne Lige šampiona, savladavši u revanšu, pred svojom publikom, izraelsku Bir Ševu rezultatom 1:0. Zbog gola u gostima prošao dalje.

Na Ljudskom vrtu, u Mariboru, nije se gledao naročito atraktivan fudbal. Pre bi se moglo kazati da se gledao oprezan fudbal, pri čemu je cilj slovenaca bio da postignu gol, a izraelaca da sačuvaju svoju mrežu. Ipak, domaći fudbaleri su u tome uspeli, i po drugi put se za četiri godine domogli elite.

Tim Darka Milaniča relativno rano je došla do neophodne prednosti. Igrao se 15. minut kada je pravom “haubicom“ sa ivice šesnesterca Mitja Viler zatresao mrežu Izraelaca. Rano vodstvo je Maribor čuvao celu utakmicu, da bi u 90. minutu domaći navijači, koji su se već uhvatili za glavu, doživjeli situaciju za infarkt. Naime, korner za Bir Ševu i zicer za Entonija Nvakemea, koji je u prvom meču postigao gol za špice, ovog puta odbranio je veteran na golu Maribora Handanović. Zahaljujući njemu Maribor ide dalje, a Hapoel Bir Ševa će morati da se zadovolji Ligom Evrope.

Rijeka, ipak, u Ligi Evrope!

Rezultat slika za marko marin slomio rijeku

Ono što je pošlo za nogom Mariboru, nije hrvatskoj Rijeci. U grotlu Kantride, domaća ekipa nije uspela da pobedi grčki Olipijakos, iako je imala aktivan rezultat iz Pireja. Marko Marin je osujetio nameru domaće ekipe da se domogne elite i time ispiše nove stranice u istoriji kluba.

Igrao se 25. minut, kada je pogrešila Rijeka, do lopte je stigao Vadis Ođiđa-Ofoe koji je sjajno proigrao Marka Marina na levom krilu, a ovaj lagano poslao loptu iza leđa golmana Rijeke.

Sedam minuta kasnije grčki šampion je čak mogao i da duplira vođstvo, ali je lopta posle udarca glavom Jagoša Vukovića umesto u golu, završila na stativi. Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, pa je tim iz Pireja zasluženo prošao dalje.

Do Lige šampiona i: Seltik, Napoli i Sevilja!

U ranije odigranom meču Astana je pred svojim navijačima pobedila Seltik sa 4:3, ali nakon debakla od 5:0 na Seltik parku, morala je da se zadovolji Ligom Evrope. Seltik je ipak bolja ekipa i ide u Ligu šampiona.

Naoli je identičnim rezultatom kao u Italiji savladao Nicu u gostima. Bilo je 2:0 i bez primmljenog gola u dvomeču zasluženo prolazi. Nica će se morati zadovoljti Ligom Evrope. Pogotke za Napoli su postigli: Kaljehon u 48. i Insinje u 89. minutu.

Sevilja je umalo prokockala pobedu iz Turske od 2:1, pa je večeras teže nego što se očekivalo prošla dalje. Tim iz Andaluzije je večeras remizirao 2:2, iako je na poluvremenu gubio 1:0. Prvi gol za goste postigao je Elija u 17. minutu. Igrao se 52. minut kada je Eskudero poravnao rezultat, a prednost od 2:1 za Sevilju donio Ben Jeder u 75. minutu. Nadu i rezultatski egal za Istambul Bašakšehir donio je Višća u 83. minutu.