Makedonsko čudo: Vardar u sred Stambola pobedio Fenerbahče

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

U Stambolu na Bosforu skopski Vardar napravio večeras najveće iznenađenje i pobedio Fenerbahče po drugi put u sedam dana.

Niko nije verovao da će Vardar u Tursku doći sa namerom da napdne Fenerbahče. Nakon prve utakmice i pobede od 2:0 svi su mislili da je cilja ekipe iz Makedonije da se odbrani i dođe do Lige Evrope.

Međutim…

Prvo poluvremen proteklo je, očekivano, u inicijativi domaćih. Ali, publika na stadionu „Šukru Saračogluu“ nije bila zadovovljna pa je zvižducima ispratila svoje igrače na odmor.

Nastavio je Fener da napada u drugom delu igre, pa je tako u 61. minutu preko Romana Nojštatera došao do prednosti.

I kad su svi očekivali da će Fenerbahče slomiti otpor gostiju, samo sedam minuta kasnije Vardar dolazi do zlatnog gola. To je značilo da je domaćoj ekipi trebalo tri pogotka da bi prošla.

Gruzijac Jaba Jigauri je uz mnogo sreće, nakon što mu se lopta vratila u noge posle odbrane Karlosa Kamenog, izjednačio na 1:1.

Golom gruzijskog internacionalca jasno je bilo da Fener teško može proći, pa je Nikola Gligorov u sudijskoj nadoknadi vremena postaio konačnih 1:2.