EP: Srbija u četvrtfinalu sa Bugarskom, Slovenija iznenadila domaćina Poljsku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Srbija je dobila protivnika u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. To je reprezentacija Bugarske, koja je u osminifinala savladala neugodnu Finsku 3:1 u setovima.

Finci su meč otvorili odlično. Poveli su u prvom setu 25: 23, ali su već od drugog seta stvari došle na svoje mesto. Bugari su osvojili drugi set 25:21, a u naredna dva, to je bilo demoliranje protivnika.

Treći set su Bugari Fincima dopustili da uzmu svega 11 poena, a u četvrtom 12. Tako je Bugarska prilično lako izbacila Finsku i zakazala duel sa Srbijom, u čevtrtak, od 20:30h.

Slovenija iznenadila Poljake

Poznati su i ostali parovi četvrtfinala.

Slovenija je zgazila domaćina rezultatom 3:0, i igraće protiv Rusije.

Iznenađenjima nije bilo kraja. Mislilo se da će Francuzi lako sa Česima, ali su ih ovi iznenadili rezultatom 3:1 i za polufinale će se boriti protiv Nemačke.

Poslednji četvrtfinalni par čine Belgija i Italija, koja je u osmini finala nadigrala Tursku.