Bledo izdanje večitih rivala

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

155. večiti derbi je za nama. Na stadionu “Rajko Mitić“, Zvezda i Partizan su podelili bodove, okončavši susret najnepolularnijim rezultatom 0:0.

Iako je nešto više od 33.000 gledalaca očekivalo golove i bolju predstavu, to se nije desilo ovog puta. Očito je da su oba tima bila istrošena, imajući u vidu da su u četvrtak ostarili plasmam u Ligu Evrope.

Rezultat slika za 155 večiti derbi

Ipak, mora se priznati da je prvo poluvreme bilo dobro. Partizan je prvih 15. min. imao inicijativu, ali je nije materijalizovao. Do ozbiljnih šansi je Zvezda prva stiga, ali su ih Pešić, Boaći i Srnić promašili.

Igrao se 34. minut, kada je Krstičić povukao kontru, dodao do Pešića, a ovaj odlično šutirao na gol, već savladanog Stojkovića. Međutim, prečka je bila saveznik crno-belih.

Sjajna kontra Zvezde u 35. minutu, Boaći je izbio pred Stojkovića ali je u presudnom trenutku lopta nezgodno odskočila i prevarila napadača Zvezde.

Domaća ekipa je nastavila sa napadima, sjajnu šansu u 39. minutu imao je Srnić, izašao jedan na jedan sa Stojkovićem, koji mu je sjajno skratio ugao zaustavio udarac.

Zvezda je u samo 6. minuta promašila i previše, tako da je Partizan ostao zadovoljan što nije primio gol u prvom delu.

Drugo poluvrememe je bilo očajno. Možda je jedino teren stadiona “Rajko Mitić“ bio u gorem stanju.

Kanga je imao tek u 61. minutu šansu, ali je pucao poret gola.

Do kraja meča ništa značajnije nije viđeno, osim par prekida, tako da ovim rezultatom mogu biti zadovoljni jedino oni koji nisu posmatrali meč. Ali, i igrači Partizana, koji su mogli u prvom delu primiti makar jedan pogodak.